Image
0

Pulmapidu korraldades tekib alati pruutpaaril 1000 erinevat küsimust. Siin vastame põgusalt 10le neist.

1. Kuidas leida see kõige muinasjutulisem peokoht?

Asukoha valik sõltub suuresti noorpaari eelistusest. Põhimõtteliselt võib jagada asukohtasi mõisa-/lossipulmadeks või küüni-/kõrtsipulmadeks. Oluline on peale peokoha väljavalimist see võimalikult kiiresti broneerida. Selleks, et kaaluda erinevaid võimalus küsi nõu pulmaisalt.

2. Mida arvestada söögi ja joogi tellimisel.

Pulma maksumuse võrrand on väga lihtne – mida rohkem külalisi, seda kallim on pidu. Toitlustus ja alkohol on üks pulmaeelarve kaalukamaid ridasid. Laias laastus peaks arvestama ühe inimese menüü maksumuseks 25 – 35€. Alkoholi arvestust tehakse tavaliselt reegli järgi 0,5l kanget alkoholi ühe joova inimese kohta. Vahuveini laua täitmiseks arvestage 1 pudel = 7 pokaali. NB! Ärge unustage alkoholivaba shampust.

3. Kuidas korraldada pulma nii, et külalistel ei ole igav?

Siin on raske ühtset ettepanekut pakkuda, sest igal pulmaisal on oma stiil. Kuid selleks, et leida kõigile sobilik variant, võiks noorpaar pulmaisaga plaanid läbi arutada. Sellisel juhul tekib mõlemale osapoolele ühtne ettekujutus sellest, mis hakkab juhtuma.

4. Milline on sobiv pulmaauto?

Siin võiks noorpaar jõuda kompromissini, kas nad soovivad pigem uuemat autot või uunikumi. Kui valik on tehtud on aeg hakata otsima valikuid. Igal autol on omad plussid ja miinused. Vaata lisa meie koostööpartnerite alt, seal on autod mida julgeme soovitada.

5. Kuidas valida pulma esinejat?

Kõigepealt peaks noorpaar otsustama, kas nad soovivad live muusikat (bändi) või DJ’d. Kui teha õige valik sobivad mõlemad variandid korraliku meleolu hoidmiseks. Bändi puhul tuleb arvestada, et bänd lõpetab pärast keskööd. Siinkohal soovitame juurde tellida kas DJ või muusika mängimise võimalus, et pulmapidu ei lõppeks liiga vara. Korraliku pulmaga saab hakkama ka tunnustatud pulma-DJ. Bändi teeb heaks oskus rahvaga suhelda, sama kehtib ka diskori kohta.

6. Kust leida kõik vajalikud kaunistused?

Kaunistuste hinnaklasse on umbes sama palju kui on nende pakkujaid. Väga paljud noorpaarid tellivad täna dekoratsioone Hiinast, sest hinnavahe võrreldes kohaliku rentijaga tuleb mitmekordne. Taaskord soovitame küsida nõu pulmaisalt.

7. Kuidas muuta pulm selliseks, et see jääb aastateks meelde?

Pulma teeb meeldejäävaks emotsioon, wow- efekt, siinkohal saab kasuks olla pulmaisa kogemus ja kontaktid.

8. Kust leida pädev foto või videograaf?

Fotograaf on inimene kes loob mälestuse aastakümneks. Sellepärast soovitame fotograafi pealt mitte kokku hoida, sest sellel päeval puudub vigade parandamise võimalus. Vaata meie koostööpartnerite alt foto- ja videograafe keda usaldame.

9. Kelle käest tellida see kõige ilusam pulmakleit?

Omast kogemusest soovitame Anna-Bella Salongi. Nende klienditeeninduse tase ja kogemus ületab ka kõige nõudlikuma kliendi ootused.

10. Kuidas saada hakkama inimliku eelarvega?

Keskendu olulisele, sest nagu sai eelnevalt öeldud jääb pulmast meelde emotsioon. Iga korralik pulmaisa peaks suutma anda siinkohal nõu, kuidas saada odavamalt.

0
Minu ostukorv